zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

Opłatek – spotkanie z wyjątkowymi ludźmi ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

18 stycznia 2018 roku uczniowie z klasy 2. liceum wojskowego czyli: Oliwia, Marcelina, Gabrysia i dwóch Dawidów uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym. Młodzież została wyróżniona pochwalnymi listami w związku z ogromnym zaangażowaniem i patriotyczną postawą; zwłaszcza w czasie choroby, śmierci i pogrzebu Prezesa ŚZŻAK – Pana Aleksandra Szymańskiego. Młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem rozmawiali z tymi, którzy przeżyli koszmar wojny. Uznali, że właśnie od starszego pokolenia emanuje olbrzymia energia i radość z drobnych spraw, która udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Czym było dla mnie spotkanie opłatkowe ? Pytanie to wzbudza we mnie mocne refleksje. Z pewnością była to jedna z najpiękniejszych chwil mojego życia . Podczas trwania opłatka przepłynął przeze mnie ogrom emocji , na które nie byłam przygotowana . Wewnętrzne poruszenie doprowadziło mnie do łez; łez , które nie są wstydem a dumą. Możliwość spotykania się z członkami związku AK daje mi niesamowitą siłę, tym razem nie było inaczej . Moje przeżycia tego dnia pobudziły mój patriotyzm oraz pogłębiły wyznawane wartości. Uścisk dłoni wszystkich zgromadzonych tam bohaterów wzbudził we mnie ogrom szacunku i wdzięczności dla ludzi, dzięki którym mogę żyć w wolnej Polsce. Myśląc o tym, co dało mi spotkanie , odwołam się do słów Franciszka Batorego, który prosił nas do zbudowania pomnika w naszej głowie. Ja ten pomnik buduję, pomnik najtrwalszych i najpiękniejszych wspomnień, których nikt nie jest i nie będzie w stanie zburzyć .

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu