zlote technikum perspektywy 1Perspektywy 2020 - srebrna odznaka Offic365 Web fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
 • Sukces ZSKU

Nabór 2020/2021

absolw 1
 
 
 
KLUB ABSOLWENTA I EMERYTA
przy Zespole Szkół Kształcenia  Ustawicznego w Rzeszowie jest grupą zrzeszającą absolwentów oraz emerytowanych pracowników szkoły.

 

 

 

Celem działalności klubu jest:

 • Zachowanie i kształtowanie więzi pomiędzy ZSKU, jej nauczycielami oraz absolwentami.
 • Opieka nad absolwentami ZSKU wchodzącymi w życie zawodowe.
 • Utrzymanie wielostronnych kontaktów z absolwentami ZSKU poprzez wspieranie w poszukiwaniu pracy oraz dalszej karierze zawodowej.
 • Organizowanie kursów, konferencji, odczytów, pogadanek, zebrań towarzyskich, wycieczek naukowych.
 • Prowadzenie indywidualnych rozmów doradczych.
 • Zapoznanie z technikami poszukiwania pracy oraz standardami rekrutacji.
 • Powiadamianie o możliwościach podnoszenia lub poszerzania kwalifikacji zawodowych.
 • Przedstawianie perspektyw rozwoju zawodowego.
 • Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z pracodawcami poprzez gromadzenie danych o firmach działających w naszym regionie i kraju.
 • Pozyskiwanie atrakcyjnych ofert pracy, organizowanie prezentacji firm w ZSKU.
 • Organizowanie spotkań absolwentów z kadrą pedagogiczną szkoły.


Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA SZKOŁY ORAZ WSPÓŁPRACY

 

 

abslown 2Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego od 2004 roku, natomiast szkoła istnieje od 1962roku. Od tego czasu obie szkoły ukończyło kilkanaście tysięcy osób. Chcąc być na bieżąco z tymi osobami cyklicznie prowadzimy monitoring losów absolwentów naszej szkoły, którzy w ciągu ostatnich lat związani byli z jej historią.

Zgromadzone informacje dają nam obraz kim dzisiaj jest absolwent liceum, szkoły zawodowej czy technikum „na górce”. Gdzie studiuje, pracuje i jak żyje. Czy jest zadowolony ze swojej drogi życiowej i jaki wpływ miał na nią wybór naszej placówki jako szkoły średniej.

Chcąc doskonalić działalność naszej znakomitej Szkoły i tworzyć warunki oraz klimat dla młodszych kolegów, prosimy o wypełnienie ankiety badającej losy absolwentów. Ankieta jest anonimowa, a za jej wypełnienie z góry dziękujemy.

6

 

       Gromadzenie i analizowanie informacji o losach absolwentów jest ważnym źródłem danych, które  są wykorzystywane przez szkołę do planowania, realizowania i udoskonalania aktualnie prowadzonych procesów edukacyjnych. W ten sposób szkoła  może dokonywać analizy stopnia osiągania celów, które sobie stawia. Wymaganie to jest ważne z dwóch powodów. Zbierane dane, po pierwsze dają szansę na modyfikację oferty edukacyjnej (w zależności od zauważalnych tendencji), a po drugie pokazują aktualnym uczniom możliwe kierunki rozwoju.
       Nauczyciele podejmują indywidualne kontakty z absolwentami w celu poznania ich sukcesów i ewentualnych niepowodzeń. Zapraszają także absolwentów na lekcje wychowawcze w celu pozytywnego motywowania uczniów do nauki. Absolwenci, którym udało się odnieść sukces zawodowy  są znakomitym przykładem dla uczniów naszej szkoły.   

ziemia

 

                                    Losy absolwentów 2019r

 

Losy

 

Losy1

 

Losy2

 

ziemia

 

 

 

Nowy obraz 9

Nowy obraz 2a

 


Wskaźniki dotyczące absolwentów planujących studia  na wyższych uczelniach:

 • Technikum Budowlane: 60 %
 • Technikum Geodezyjne: 75%
 • Liceum Ogólnokształcące: 80%
 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: 0%

Wskaźniki dotyczące absolwentów pracujących lub zamierzających podjąć pracę:

 • Technikum Budowlane:  50%
 • Technikum Geodezyjne: 80%
 • Liceum Ogólnokształcące: 30%
 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa: 100%

 

Nowy obraz 5 

Nowy obraz 7

Nowy obraz 8

 Nowy obraz 6

 

X liceum Ogólnokształcące - absolwenci

IMG 5446„Zajęcia z absolwentami są bardzo ciekawe. Dziewczyny przybliżyły nam istotę studiów, które czekają na nas w przyszłości. Przekazały nam kilka informacji o szkole, nauczycielach, które nam, jako pierwszakom mogą się przydać ;). Na własnych przykładach ukazały jak ważna jest nauka języków w dorosłym życiu. Ciekawe zajęcia.”

Anna Stec, 1TG

„Bardzo podobało mi się spotkanie z byłymi uczennicami Pani Edyty Marczak-Czaji, które aktualnie są studentkami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Opowiadały wiele ciekawostek ze swojego życia. Absolwentki naszej szkoły bardzo dobrze wspominały lekcje angielskiego, uważając że nabyły na nich bardzo dużo umiejętności posługiwania się angielskim. Podpowiadały nam na co zwrócić uwagę na lekcjach. Postraszyły nas troszkę maturą i studiami, ale wierzą, że dzięki systematycznej pracy i wykwalifikowanej kadrze damy radeJ.”

Urszula Rogóż, 1TG

„Moim zdaniem takie zajęcia są bardzo potrzebne. Można wiele się dowiedzieć o swojej szkole jak i nauczycielach. Opowiadając o zajęciach w których uczestniczyły, można poczuć większą chęć mobilizacji do nauki danego przedmiotu. Opowiadając z zafascynowaniem od razu poprawia się nastawienie.”

Aneta Kasiak, 1TG

 

Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartografcznej - wspomnienia, olimpijczyk

"Nazywam się Mateusz BIELECKI – olimpijczyk (I miejsce w Polsce w 2013r oraz II miejsce w Polsce w 2012r). . Technikum geodezyjne ukończyłem w 2013r z dwoma tytułami laureata I i II-go miejsca Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Obecnie studiuję na 4-tym semestrze na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej." ....  >>> 

 

Nasz absolwent – Rafał WILK - Mistrz Olimpijski, rekordzista Świata ponownie w ZSKU. /listopad 2014r/

"18 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego mieliśmy szczególnego Gościa, który z sentymentem wspominał lata spędzone w naszej szkole. Warto dodać, że był w klasie z M. Kuciapą, P. Winiarzem i R. Trojanowskim czyli wyjątkowymi postaciami rzeszowskiego speedwaya. Rafał Wilk swoją przygodę ze sportem żużlowym zaczął już jako uczeń technikum, kiedy godził naukę i treningi na żużlu. Jak sam podkreślił, nigdy on jak i jego przyjaciele nie stosowali żadnych używek, bo wiedzieli, że kiedy chcemy coś osiągnąć, musimy zrezygnować z niektórych rzeczy popularnych wśród nastolatków. Sport był całym jego życiem a oprócz motoru lubił rower i narty." >>>

 

Futbol amerykański
"Dnia 4 grudnia 2014r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ich pokazowym treningu. Mogli na własnej skórze poczuć, jak wygląda prawdziwy męski sport. Duże wrażenie zrobiły ochraniacze i kaski zawodników, w których ćwiczyli uczniowie.

Zajęcia prowadzili Tomasz Tittinger (absolwent naszej szkoły) - fizjoterapeuta drużyny ..... " >>>

 

Od absolwenta do studenta (refleksje absolwentów), Dominika nasza absolwentka, obecnie studentka AGH.

"Nazywam się DOMINIKA OŻÓG. Jestem absolwentką Technikum Geodezyjnego w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 4 (rok ukończenia 2010). W tym roku uzyskałam tytuł inżyniera po ukończeniu 3 letnich studiów dziennych na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na wydziale geodezji. Jestem laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjno Kartograficznej w 2010r (II-gie miejsce w Polsce), ..." >>>>

 

Absolwenci 2013

 Nowy obraz 3

 

 

 Nowy obraz 4

 

 

                          

 

 

 

 

 

 

Do pobrania:
Pobierz plik (ankieta_absolwenci.pdf)Ankieta[Ankieta dotycząca losów absolwentów Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego]311 kB

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu