Close
Close

Przygotowania do mobilności – Azymut Portugalia

Projekt „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowany przez Unię Europejską  realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie  od 01.06.2022 do 31.08.2023. Dofinansowanie projektu z UE: 88 715,00 EUR.

Rzeszów 28.03.2023 r.

PRZYGOTOWANIA DO MOBILNOŚCI – AZYMUT PORTUGALIA

Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego, a także rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się 42 uczniów kształcących się w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

W ramach organizowanych działań skupiamy się na odbudowie relacji interpersonalnych między uczniami oraz rozwijaniu ich kompetencji miękkich poprzez wykorzystanie gier sportowych w środowisku międzynarodowym. Skoncentrujemy się na kwestiach oszczędzania zasobów naturalnych, odnawiania zasobów  oraz sprzątania środowiska we współpracy międzynarodowej. Będziemy „uprawiać” plogging czyli biegać i jednocześnie sprzątać do worka śmieci😊

Cykl zajęć przygotowawczych kulturowo-językowo-pedagogicznych z Edukacji szkolnej wystartował. Uczniowie pod okiem fachowców doskonalą i nabywają nowe umiejętności. Trening językowy  przed mobilnością to doskonała okazja, aby wzbogacić swoje słownictwo i powtórzyć typowe zwroty używane w życiu codziennym.

Cykliczne spotkania z pedagogiem są szansa na pokonanie strachu, otworzenie się na nowe wyzwania i podniesienie samooceny.

Do szkół partnerskich w Portugalii pojadą  trzy grupy 14 osobowe w ramach mobilności grupowej uczniów z Edukacji szkolnej. Już w drugiej połowie kwietnia wyjazd 2 grup – jedna grupa do szkoły w Porto, a druga grupa do Póvoa de Varzim w Portugalii. Kolejna grupa 14-osobowa wyjedzie do Póvoa de Varzim w drugiej połowie maja.

Uczniowie będą realizować programy edukacyjno-sportowe w ramach 2-tygodniowych pobytów w szkołach partnerskich.

Będą też mieli okazję poznawać Portugalię poprzez udział w wycieczkach kulturowych.

Uczniowie intensywnie przygotowują się do wyjazdu przygotowując własne prezentacje o naszej szkole i regionie, a także osiągnięciach polskich sportowców.

 

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content