Close
Close

PROJEKTY W PROGRAMIE ERASMUS+

PROJEKTY W PROGRAMIE ERASMUS+

Kolejne cztery grupy uczniów ZSKU przygotowują się do wyjazdów zagranicznych do Włoch, Portugalii oraz Hiszpanii w kwietniu i maju 2024.

Aż 24 uczniów architektury krajobrazu oraz technikum geodezyjnego odbędzie w maju 2-tygodniowe praktyki zawodowe w Maladze w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Podczas zajęć przygotowawczych z języka angielskiego w obecnie realizowanym projekcie Nasze zagraniczne inspiracje zawodoweo numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000132889 uczniowie doskonalili swoje umiejętności komunikacji w międzynarodowym środowisku zawodowym oraz przygotowali swoje CV w języku angielskim.

Już za tydzień  do Włoch wyrusza 12-osobowa grupa uczniów klas 1 i 2. Będą oni odbywać zajęcia w szkole ze swoimi włoskimi rówieśnikami w regionie Trentino w północnych Włoszech. Wyjazd zorganizowano w ramach grupowej mobilności uczniów w programie Erasmus+ Edukacja szkolna z projektu „Zorientowani na rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000132927. Uczniowie będą też realizować program kulturowy w trakcie którego zwiedzą m.in. okolicę Val di Sole – słynącą z rozległej sieci popularnych tras narciarskich.

Na początku maja 3-osobowa grupa uczniów pojedzie do szkoły w okolicach Lizbony, a na koniec maja 12 uczniów klas 3 i 4 po raz kolejny odwiedzi naszą szkołę partnerską w okolicach Porto w Portugalii.

Zarówno uczniowie jadący do Włoch jak i do Portugalii intensywnie przygotowują się do wyjazdu, doskonaląc swoje umiejętności językowe jak też rozwijając kompetencje interpersonalne. Uczą się autoprezentacji, przygotowują materiały o naszej szkole i regionie w języku angielskim, a także prowadzą dyskusje na temat celów zrównoważonego rozwoju Europy na 2030 rok.

Przed nami gorący okres pełen ciekawych wyjazdów dzięki Akredytacjom ZSKU w programie Erasmus+, dzięki któremu szkoła corocznie realizuje wyjazdy zagraniczne dla uczniów oraz nauczycieli!

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content