Close
Close

WYJAZDY UCZNIÓW ZSKU DO HISZPANII, WŁOCH I PORTUGALII

W dniu 12.02.2024 odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów, którzy wezmą udział w zagranicznych praktykach zawodowych w Hiszpanii oraz uczniów wyjeżdżających do Włoch i Portugalii w ramach grupowej mobilności z programu Erasmus+.

Przed nami intensywne przygotowania do wyjazdów podczas cyklu zajęć pedagogiczno-kulturowo-językowych dostosowanych do potrzeb uczestników wyjazdów.

Tym razem w maju na praktyki zawodowe do Malagi w Hiszpanii wyjedzie 24 uczniów kierunków technik geodeta oraz technik architektury krajobrazu – projekt Nasze zagraniczne inspiracje zawodoweo numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000132889. Przyszli geodeci będą uczyć się m.in. obsługi dronów, natomiast architekci krajobrazu będą realizować program „Zielone miasta”.

Pod koniec kwietnia do szkoły we Włoszech w pobliżu Trydentu pojedzie 12-osobowa grupa uczniów klas I i II naszej szkoły. Natomiast uczniowie klas III i IV, również 12 osób, wyjedzie pod koniec maja do szkoły w okolicach Porto w Portugalii. Na początku maja trzech uczniów odbędzie mobilność w szkole koło Lizbony w Portugalii. Wszyscy uczniowie będą brać udział w zajęciach prowadzonych w szkołach w języku angielskim – projekt „Zorientowani na rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000132927.

Wszystkie wyjazdy to świetna okazja do poznania kultury hiszpańskiej, włoskiej i portugalskiej, a także wykorzystanie umiejętności językowych w praktyce.

Również nauczyciele ZSKU wezmą czynny udział w wyjazdach na kursy doskonalące ich umiejętności zawodowe. Aż 11 nauczycieli rozpocznie wakacje od 1-tygodniowych kursów w Barcelonie w Hiszpanii oraz Florencji we Włoszech.

Nauka w ZSKU to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również możliwość systematycznego poznawania Europy dzięki Akredytacjom w programie Erasmus+ 2021-2027, które ZSKU posiada w sektorze Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe!

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content