Close
Close

Uczniowie i nauczyciele ZSKU w Hiszpanii, Portugalii i Grecji

Wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii oraz Grecji w projektach unijnych w ZSKU

Dzięki Akredytacji w dwóch sektorach programu Erasmus+, którą posiada ZSKU Rzeszów – Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe – nasi uczniowie i kadra obecnie intensywnie rozwijają swoje kompetencje osobiste i zawodowe na arenie międzynarodowej.

Dwie 14-osobowe grupy uczniów właśnie wróciły z 2-tygodniowych mobilności w Portugalii w ramach obecnie realizowanego w ZSKU projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowanego przez Unię Europejską.

Jedna grupa (uczniowie klas kolejowych) miała okazję edukować się w szkole Escola Secundária de Rocha Peixoto w  Póvoa de Varzim. Lekcje golfa, windsurfingu, turnieje szachowe oraz gra w piłkę nożną z portugalskimi kolegami to tylko niektóre z atrakcji tego wyjazdu!

Prawie w tym samym czasie druga grupa (uczniowie klas wojskowych) również wyjechała do Portugalii, do szkoły Agrupamento de Escolas Antonio Nobre w Porto. Ich także czekało mnóstwo wrażeń zarówno podczas zwiedzania Porto i jego okolic, jak też podczas realizacji intensywnego programu sportowego. Była to wspaniała przygoda łącząca sport, geografię i kulturę. Przepiękne krajobrazy, urocze miejsca, niesamowite zabytki, jak również przyjaźnie zawarte z uczniami portugalskimi pozostaną w pamięci na długo. Obie grupy relacjonowały swoje poczynania na Facebooku naszej szkoły, na Instagramie i Tik Toku.

Na początku maja 23-osobowa grupa uczniów architektury krajobrazu, geodetów i budowlańców wyjechała na 2-tygodniowe praktyki zawodowe do Sewilli w Hiszpanii w ramach projektu „Iberiada na bis” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000068478 współfinansowanego przez Unię Europejską. Fascynujące relacje z ich pobytu również są publikowane na bieżąco w mediach społecznościowych ZSKU.

W drugiej połowie maja na 2 tygodnie pojadą do Portugalii uczniowie z klas 1 i 2 wizażu, architektury krajobrazu i geodezji. Ich program pobytu zawiera między innymi elementy artystyczne, taneczne, językowe oraz multimedialne – wszystko to w ramach projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych”.

Również kadra edukacji szkolnej ZSKU w ramach projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” na najbliższych wakacjach będzie doskonalić swoje kompetencje zawodowe na kursach międzynarodowych realizowanych w Barcelonie, Maladze (Hiszpania) oraz w Kalamacie (Grecja).

Zapraszamy do śledzenia relacji z wyjazdów naszych uczniów i kadry w zakładce „Projekty unijne” na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych ZSKU!

Dzięki Akredytacji w dwóch sektorach programu Erasmus+ na lata 2021-2027 nasza szkoła ma zapewnioną możliwość realizacji podobnych wyjazdów każdego roku!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów do zadbania o jak najlepsze oceny na koniec roku szkolnego. Rekrutacja na kolejne wyjazdy zagraniczne już wkrótce!

                              

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content