Close
Close

Nasi kolejarze w Portugalii!

Projekt „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowany przez Unię Europejską  realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie  od 01.06.2022 do 31.08.2023. Dofinansowanie projektu z UE: 88 715,00 EUR.

NASI UCZNIOWIE JUŻ W PORTUGALII

Grupa 14 uczniów klas kolejowych właśnie odbywa „Grupową mobilność uczniów” w portugalskiej szkole Escola Secundária de Rocha Peixoto w Póvoa de Varzim. Pierwszego dnia pobytu w szkole nasi uczniowie zostali bardzo serdecznie przywitani przez przedstawicielkę szkoły panią Albinę oraz grupę portugalskich uczniów.

Na początek była okazja zwiedzenia szkoły, w której uczy się aż 1600 uczniów. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali świetnie wyposażone specjalistyczne pracownie, w których kształcą się ich portugalscy koledzy. Szkoła oferuje szeroką gamę kursów między innymi sportowe, mechaniczne, informatyczne oraz artystyczne. Na terenie szkoły znajduje się nawet basen!

Po zapoznaniu się ze szkołą nasi uczniowie zostali podzieleni na grupy i w ramach gry miejskiej Paddy Paper wyruszyli na zwiedzanie Póvoa de Varzim. Towarzyszyli im uczniowie portugalscy. Dla wszystkich była to okazja nie tylko poznania miasta, ale też poznania siebie nawzajem. Dzięki temu doświadczeniu uczymy się jak funkcjonuje portugalski system kształcenia. Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne i z niecierpliwością czekamy na nasze kolejne zajęcia z naszymi nowymi kolegami!

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content