Close
Close

PORTUGALSKIE AKCENTY W ZSKU

 

PORTUGALSKIE AKCENTY W ZSKU

PODCZAS TYGODNIA PORTUGALSKIEGO

ORAZ

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W PORTUGALII

W dniach od 2 do 6 listopada 2023 r. odbyła się wizyta przedstawicieli ZSKU w Portugalii w Setubalu, w celu przygotowania do realizacji nowego projektu Erasmus+ „Nasze zagraniczne inspiracje zawodowe” o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000132889.  W wizycie wziął udział dyrektor szkoły – pan Robert Barłowski oraz koordynator projektu – pani Izabela Sagan. Wizyta przygotowawcza miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla młodzieży, uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów i nauczycieli, programu kulturowego oraz poznanie warunków zakwaterowania i wyżywienia podczas pobytu. Była to okazja do szczegółowego omówienia m.in. sposobu komunikacji, harmonogramu i metod zaplanowanych działań, kwestii bezpieczeństwa i budżetu. Omówiono także kwestie ubezpieczenia i transportu uczestników. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z rozpowszechnianiem rezultatów i ewaluacją projektu.

Koordynator projektu pani Izabela Sagan odwiedziła firmy przyjmujące praktykantów Euromind Portugal (międzynarodowej organizacji szkoleniowo-edukacyjno-doradczej) na praktyki w Setubalu oraz poznała przyszłych pracodawców uczniów. Reprezentująca Euromind Portugal pani Carolina Campos zadbała, aby wizyta przygotowawcza przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

Pan dyrektor Robert Barłowski miał okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferuje firma Euromind Portugal w ramach organizowanych staży dla nauczycieli. Pani Carolina Campos odpowiedzialna również za organizację staży zawodowych dla nauczycieli przedstawiła firmy i szkoły, w których odbywają się staże dla nauczycieli.

Wizyta przygotowawcza pozwoliła na wzajemne poznanie się, poznanie potrzeb i oczekiwań względem projektu, omówienie szczegółów pobytu uczniów i nauczycieli w Portugalii, a także przygotowań  do kolejnych etapów projektu i dalszej współpracy.

Nasza współpraca ze szkołami z Portugalii na stałe wpisała się w działanie projektowe organizowane w ZSKU Rzeszów. Na krótko przed wyjazdem przedstawicieli ZSKU do Portugalii na wizytę przygotowawczą nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w serii wydarzeń pod nazwą „Tydzień portugalski”.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tego „tygodnia”.

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content