Close
Close

Portugalskiej wyprawy ciąg dalszy!

Projekt „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowanym przez Unię Europejską  realizowanym w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie  od 01.06.2022 do 31.05.2024. Dofinansowanie projektu z UE: 88 715,00 EUR.

Portugalskiej wyprawy ciąg dalszy!

Na zakończenie realizacji mobilności grupowych w projekcie „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” udało nam się jeszcze zorganizować wyjazd dla 4 uczniów do naszej szkoły partnerskiej w Portugalii. Odbyli oni zajęcia w szkole w Póvoa de Varzim w terminie 25-28.09.2023.

W ramach przygotowań do wyjazdu dwóch uczniów klasy geodezyjnej i dwie uczennice klas wojskowych intensywnie rozwijali swoje umiejętności z języka angielskiego oraz kompetencje kulturowe. Praktyczny sprawdzian w Escola Secundária de Rocha Peixoto zdali celująco!

Krótki okres pobytu w szkole obfitował w wielorakie zajęcia – stand up paddling, gra w szachy, lekcje chemii oraz języka angielskiego. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony portugalskich uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy oni przyczynili się do tego, że czuliśmy się częścią społeczności szkolnej.

Dowiedzieliśmy się wiele na temat kultury portugalskiej oraz dyskutowaliśmy nad możliwościami jakie mają młodzi ludzie w zakresie podejmowania działań w różnych dziedzinach np. odnośnie klimatu i wpływu na polityków. Mieliśmy też przyjemność uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez autorkę podręczników do nauki języka angielskiego w Portugalii panią profesor Isabel Maia. Doskonaliliśmy też nasze techniki gry w szachy pod czujnym okiem opiekunki szkolnego koła szachowego. Czas po lekcjach spędzaliśmy zwiedzając okolicę i delektując się pięknymi widokami.

Podczas pobytu w Portugalii udało nam się też zaplanować kolejną wizytę w naszej szkole partnerskiej dla naszych kolegów w ramach następnego projektu realizowanego w ZSKU już w bieżącym roku szkolnym  – na kwiecień 2024 dla 10 osób!

Wszystko to dzięki Akredytacji ZSKU w programie Erasmus+ „Edukacja szkolna”!

Rekrutacja w oparciu o oceny z semestru pierwszego 2023/2024 więc warto postarać się
o jak najlepsze wyniki w nauce!

 

   

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content