Close
Close

Druga rocznica przyjęcia przez X LO imienia Sybiraków

Dnia 10 lutego 2023 roku minęła druga rocznica przyjęcia przez X Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie imienia Sybiraków. Uczniowie pierwszych klas wojskowych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Związku Sybiraków oddziału rzeszowskiego. Nasi wychowankowie doskonale wiedzą, z jakim wydarzeniem historycznym wiąże się data 10 lutego 1940 roku. To wtedy miała miejsce pierwsza deportacja obywateli polskich w trakcie II wojny światowej na zachodnią Syberię i do północnych obwodów Rosji.
83. rocznica wywózki Polaków stanowi tragiczną kartę polskiej historii, jednak pamięć o wywiezionych w bydlęcych wagonach na nieludzką ziemię trwa i będzie trwała przez pokolenia.

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content