Close
Close

Iberiada na bis

Projekt „Iberiada na bis” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000068478 współfinansowany przez Unię Europejską  realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie  od 01.06.2022 do 31.08.2023. Dofinansowanie projektu z UE: 48 880,00 EUR.

WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W HISZPANII

W dniach od 1 do 6 grudnia 2022r. odbyła się wizyta przedstawicieli ZSKU w Hiszpanii w Sewilli, w celu przygotowania do realizacji projektu Erasmus+ „Iberiada na bis”.  W wizycie wziął udział dyrektor szkoły – pan Robert Barłowski oraz koordynator projektu – pani Izabela Sagan. Wizyta przygotowawcza miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla młodzieży, uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów i nauczycieli, programu kulturowego oraz poznanie warunków zakwaterowania i wyżywienia podczas pobytu. Była to okazja do szczegółowego omówienia m.in. sposobu komunikacji, harmonogramu i metod zaplanowanych działań, kwestii bezpieczeństwa i budżetu. Omówiono także kwestie ubezpieczenia i transportu uczestników. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z rozpowszechnianiem rezultatów i ewaluacją projektu.

Koordynator projektu pani Izabela Sagan odwiedziła firmy przyjmujące praktykantów euroMind (międzynarodowej organizacji szkoleniowo-edukacyjno-doradczej) na praktyki w Sewilli oraz poznała przyszłych pracodawców uczniów. Reprezentujący euroMind pan Jakub Wawrzonkowski i pani Edyta Pasik zadbali, aby wizyta przygotowawcza przebiegła zgodnie z oczekiwaniami.

Pan dyrektor Robert Barłowski miał okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferuje firma idevelop w ramach organizowanych staży dla nauczycieli. Pani Dominika Jastrzębowska odpowiedzialna za organizację staży zawodowych dla nauczycieli w idevelop szeroko przedstawiła ofertę kursów dla nauczycieli, a także firmy i szkoły, w których odbywają się staże dla nauczycieli.

Wizyta przygotowawcza pozwoliła na wzajemne poznanie się, poznanie potrzeb i oczekiwań względem projektu, omówienie szczegółów pobytu uczniów i nauczycieli w Hiszpanii, a także przygotowań  do kolejnych etapów projektu i dalszej współpracy.

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content