Close
Close

Nauczyciele ZSKU doskonalą umiejętności zawodowe na zagranicznych kursach!

  • Start
  • Aktualności
  • Nauczyciele ZSKU doskonalą umiejętności zawodowe na zagranicznych kursach!

Projekt „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowany przez Unię Europejską  realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie  od 01.06.2022 do 31.05.2024. Dofinansowanie projektu z UE: 88 715,00 EUR.

MIĘDZYNARODOWE KURSY SZKOLENIOWE KADRY ZSKU W HISZPANII I GRECJI

Wakacje 2023 w ZSKU to nie tylko wypoczynek, ale również okres udziału naszych nauczycieli w zagranicznych kursach doskonalenia umiejętności zawodowych.

Aż 12 osób odbyło 1 lub 2 – tygodniowe kursy mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych naszych nauczycieli w środowisku międzynarodowym wraz z nauczycielami z innych krajów np. Szwecji, Francji, Irlandii, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Estonii, Litwy czy Cypru.

Tematyka kursów została tak dobrana już na etapie rekrutacji uczestników, aby wyjść naprzeciw potrzebom edukacyjnym naszej kadry. Wśród kursów znalazły się następujące pozycje:

  • Motivation up, kurs w Maladze, Hiszpania, 19-30.06.2023
  • Yoga&Meditation for Educators, kurs w Barcelonie, Hiszpania, 26.06.-1.07.2023
  • Digital Classroom, kurs w Maladze, Hiszpania 3-7.07.2023
  • ICT in your Class, kurs w Kalamacie, Grecja, 3-8.07.2023
  • 4c’s: Communication, Collaboration, Creativity and Critical thinking, kurs w Maladze, Hiszpania 7-11.08.2023

W kursach wzięli udział: dyrektor i 1 wicedyrektor szkoły, psycholog szkolny, 4 nauczycielki języka angielskiego, 1 nauczyciel geografii, 1 nauczyciel chemii, 1 nauczyciel fizyki, 1 nauczyciel biologii oraz 1 nauczyciel przedmiotów zawodowych z architektury krajobrazu.

Zawód  nauczyciela wymaga stałego doskonalenia warsztatu pracy, aby być na bieżąco z nowoczesnymi trendami w nauczaniu oraz nowymi technologiami. Również znajomość języka angielskiego coraz częściej staje się być potrzebna i jest wykorzystywana przez nauczycieli. Kursy międzynarodowe, w których uczestniczyli nasi nauczyciele podczas wakacji dały  im możliwość zdobycia nowych umiejętności, doskonalenia komunikacji w języku angielskim  oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich.

Uczestnicy kursów będą wdrażali pomysły zaczerpnięte podczas mobilności zarówno w pracy z młodzieżą, jak i dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi nauczycielami szkoły.

Relacje uczestników z odbytych przez nich kursów znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Projekty unijne”.

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content