Close
Close

ZSKU w czołówce podkarpackich szkół, które realizują przedsięwzięcia zagraniczne!

  • Start
  • Aktualności
  • ZSKU w czołówce podkarpackich szkół, które realizują przedsięwzięcia zagraniczne!

Wyjazdy do Hiszpanii, Portugalii oraz Grecji w projektach unijnych w ZSKU

ZSKU wyróżnia się na tle innych szkół w województwie podkarpackim tym, że posiada dwie Akredytacje w programie Erasmus plus na lata 2021-2027. Akredytacja w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” umożliwia szkole coroczne wysyłanie młodzieży szkół technicznych i zawodowych na zagraniczne praktyki zawodowe.  Akredytacja w sektorze „Edukacja szkolna” pozwala na wyjazdy uczniów naszej  szkoły do zagranicznych szkół partnerskich celem uczestniczenia w zajęciach wraz z uczniami tych szkół. Natomiast nauczyciele ZSKU uczestniczą w zagranicznych kursach doskonalenia zawodowego – również dzięki Akredytacji z „Edukacji szkolnej”.

W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie i kadra intensywnie rozwijali swoje kompetencje osobiste i zawodowe na arenie międzynarodowej.

Trzy 14-osobowe grupy uczniów odbyły 2-tygodniowe mobilności w Portugalii w ramach obecnie realizowanego w ZSKU projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” o numerze 2022-1-PL01-KA121-SCH-000068475 współfinansowanego przez Unię Europejską w sektorze „Edukacja szkolna”.

Jedna grupa (uczniowie klas kolejowych) miała okazję edukować się w szkole Escola Secundária de Rocha Peixoto w  Póvoa de Varzim w kwietniu 2023. Lekcje golfa, windsurfingu, turnieje szachowe oraz gra w piłkę nożną z portugalskimi kolegami to tylko niektóre a atrakcji tego wyjazdu!

Prawie w tym samym czasie druga grupa (uczniowie klas wojskowych) również wyjechała do Portugalii, do szkoły Agrupamento de Escolas Antonio Nobre w Porto. Ich także czekało mnóstwo wrażeń zarówno podczas zwiedzania Porto i jego okolic, jak też podczas realizacji intensywnego program sportowego. Była to wspaniała przygoda łącząca sport, geografię i kulturę. Przepiękne krajobrazy, urocze miejsca, niesamowite zabytki, jak również przyjaźnie zawarte z uczniami portugalskimi pozostaną w pamięci na długo. Obie grupy relacjonowały swoje poczynania na stronie Facebooka naszej szkoły, na Instagramie i Tik Toku.

Trzecia grupa, uczniowie z klas 1 i 2 wizażu, architektury krajobrazu i geodezji, pojechała do Portugalii w drugiej połowie maja na 2 tygodnie. Ich program pobytu zawierał między innymi elementy artystyczne, taneczne, językowe oraz multimedialne – wszystko to w ramach projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych”.

Natomiast na początku maja 23-osobowa grupa uczniów architektury krajobrazu, geodetów i budowlańców wyjechała na 2-tygodniowe praktyki zawodowe do Sewilli  w Hiszpanii w ramach projektu „Iberiada na bis” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000068478 współfinansowanego przez Unię Europejską w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Uczniowie pod opieką doświadczonych pedagogów i pracowników mogli rozwijać i nabywać kompetencje językowe i zawodowe, aktywnie uczestnicząc we wszystkich działaniach realizowanych w trakcie projektu. Głównym celem projektu był wzrost i rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie wielojęzyczności, kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się, a także przedsiębiorczości oraz świadomości i ekspresji kulturalnej. Fascynujące relacje z ich pobytu były publikowane na bieżąco w mediach społecznościowych ZSKU.

Również kadra edukacji szkolnej ZSKU w ramach projektu „Azymut → Rozwój kompetencji kluczowych” na wakacjach 2023 doskonaliła swoje kompetencje zawodowe na kursach międzynarodowych realizowanych w Barcelonie, Maladze (Hiszpania) oraz w Kalamacie (Grecja).

Dzięki Akredytacji w dwóch sektorach programu ERASMUS +, środki finansowe na realizację ciekawych projektów zagranicznych zapewnione są cyklicznie, a ZSKU pozostaje w czołówce jeśli chodzi o ilość realizowanych przedsięwzięć zagranicznych na Podkarpaciu.

Zapraszamy do śledzenia relacji z wyjazdów naszych uczniów i kadry z ich wyjazdów zagranicznych  w zakładce „Projekty unijne” na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych ZSKU!

Dzięki Akredytacji w dwóch sektorach programu Erasmus+ na lata 2021-2027 nasza szkoła ma zapewnioną możliwość realizacji podobnych wyjazdów każdego roku!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów do zadbania o jak najlepsze oceny!

Rekrutacja na kolejne wyjazdy zagraniczne już wkrótce.

 

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podział godzin
E-dziennik
Office 365
Ogłoszenia
ZSKU Rzeszów
Skip to content